نخلستان
 
سربلند باد آبپخش و آبپخشی www.abpakhsh.com

رئیس شورای اسلامی آبپخش گفت: جمعیت آبپخش در پنج سال گذشته 15 درصد افزایش یافته است.

مصطفی رضایی امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: توسعه و آبادانی از مهم‌ترین خواسته‌های مردمی است و شورای اسلامی شهر آبپخش در سال‌های اخیر همواره این مهم را مورد توجه قرار داده و در این راستا اقدامات گسترده‌ای انجام داده است.

رئیس شورای اسلامی شهر آبپخش خاطر نشان کرد: توجه به موقعیت مناطق مختلف و ظرفیت‌های مناطق از مسائل مهمی است که در روند توسعه و پیشرفت اثرگذار است و شورای اسلامی شهر آبپخش همواره کوشیده تا با شناسایی پتانسیل‌های مختلف از آنها برای توسعه شهر استفاده کنند.

رضایی بیان داشت: جمعیت یکی از مهم‌ترین عواملی است که در توزیع امکانات و اعتبارات باید مورد توجه قرار گیرد و جمعیت بالای شهر آبپخش ضرورت توسعه تمامی زیرساخت‌های شهری در نقاط مختلف شهر را مضاعف کرده و مسئولان شهرستانی و استانی در توزیع اعتبارات باید مدنظر قرار دهند.

وی با اشاره به افزایش جمعیت شهر آبپخش در دوره جدید سرشماری اضافه کرد: در سال‌های اخیر مهاجرت از روستاهای تابعه به شهر آبپخش افزایشی چشمگیر داشته و در اثر آن شاهد افزایش جمعیت شهر و شکل‌گیری محلات نو در شهر آبپخش بوده‌ایم.

این مسئول با اشاره به افزایش 15 درصدی جمعیت شهر آبپخش اذعان داشت: بر اساس آمار اعلام شده توسط استانداری بوشهر جمعیت شهر آبپخش 17 هزار و 238 نفر اعلام شده و بر اساس آمار 15 هزار و 400 نفری آبپخش در سال 85 افزایش 15 درصدی جمعیت شهر را نشان می‌دهد.

رئیس شورای اسلامی شهر آبپخش عنوان کرد: کد اختصاصی سرشماری بخش آبپخش در ایام سرشماری اعتراض‌های مکرر مردم شهر آبپخش را به دنبال داشت و شورای اسلامی شهر آبپخش از ابتدای امر پیگیری‌های فراوانی برای رفع این مشکل انجام داد.

وی با انتقاد از کتاب جغرافیای استان سال دوم دبیرستان تصریح کرد: با سهل‌انگاری مسئولان چاپ و تکثیر کتاب‌های درسی، این اتفاق افتاده و نام بخش آبپخش ذکر نشده که طی نامه‌ای مراتب اعتراض به استانداری و آموزش و پرورش استان اعلام شده و انتظار داریم استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش نسبت به رفع این مشکل اقدام کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر آبپخش افزود: قریب به چهار سال از استقرار بخشداری آبپخش می‌گذرد و کد تقسیماتی بخش هم با شماره 10938 در سایت رسمی وزارت کشور موجود است اما باز هم شاهد چنین اشتباهاتی هستیم.

رضایی متذکر شد: احساسات مردم بخش به خاطر این اقدام جریحه‌دار شده و در چند نوبت به شورای اسلامی شهر و بخشداری مراجعه و مراتب اعتراض خود را اعلام کرده‌اند.


ادامه مطلب
یکشنبه بیست و سوم مهر ۱۳۹۱ <>

یک منبع آگاه با اشاره به پیگیری های صورت گرفته جهت قصاص قاتلين حادثه آبپخش گفت: حکم اعدام این قاتلين تا پيش از برگزاري انتخابات مجلس نهم و در ملا عام اجرا خواهد شد. 

وی که خواست نامش فاش نشود اظهار داشت: هم اکنون این حکم در شعبه 11 دیوان عالی کشور تایید شده و جهت استیذان برای رئیس قوه قضاییه ارسال شده است.

اين منبع آگاه در پاسخ به سئوال خبرنگار "بوشهرنيوز" مبني بر اين که  آیا اجراي اين حكم تا پيش از انتخابات خللي در انتخابات مجلس نهم ايجاد نمي كند ابراز داشت: مردم خواهان اجرای هر چه سریعتر عدالت هستند و اجرای عدالت در روند انتخابات خللی ایجاد نخواهد کرد.

گفتنی است حادثه پیست موتورسواری آبپخش اوایل دی ماه سال جاری روی داد که در اثر آن دو سارق مسلح طی درگیری با صاحبان موتور سیكلت ها و برخی از تماشاگران كه در برابر آنها مقاومت می كردند، سه كشته و شماری زخمی برجای گذاشت.

ادامه مطلب
شنبه ششم اسفند ۱۳۹۰ <>

بخشدار آبپخش بعد از ظهر امروز در نشست با هیئت اجرای انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در بخش آبپخش گفت: نظام اسلامی یکی از سرزنده‌ترین، پرنشاط‌ترین، جوانترین و به‌روزترین و محبوب‌ترین نظام‌های سیاسی جهان معاصر است.
احمد خرم‌روز با اشاره به اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی افتخار دارد که بطور میانگین هر سال یک انتخابات را با حضور پرشور مردم برگزار کرده است، اظهار داشت: هیچ نظام سیاسی در جهان به اندازه ایران به رای مردم پایبند نیست و در طول 32 سال عمر پربرکت نظام مقدس جمهوری اسلامی به طور متوسط هرسال یک انتخابات برگزار شده‌ است.
خرم‌روز انتخابات را به معنی مشارکت مردم در تعیین سرنوشت کشور دانست و عنوان داشت: در این 32 سال و انتخابات‌های متعدد هر سال شاهد حضور پرشور مردم در صحنه انتخابات بوده‌ایم و این امر به جز با همت و تلاش معتمدین و بزرگان شهرها و جوامع انسانی محقق نمی‌شود.
وی اضافه کرد: انتخابات نهمین دوره از مجلس شورای اسلامی به خاطر چندین عامل از حساسیت و اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
خرم‌روز با بیان اینکه انتخابات 12 اسفند نخستین انتخابات پس از استقلال بخش آبپخش است، ابراز داشت: در این انتخابات بخش آبپخش مورد آزمایش مسئولان قرار می‌گیرد و بخش‌های همجوار نیز عملکرد ما را در این آزمون و رویداد مهم مورد بررسی قرار می‌دهند لذا باید برای برگزاری هرچه‌ دقیق‌تر این انتخابات در بخش آبپخش تلاش کنیم.
این مسئول با اشاره به سخنی از رهبر معظم انقلاب در باب اهمیت مسئله انتخابات تصریح کرد: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی به انتخابات نهمین دوره از مجلس شورای اسلامی در کشور چشم دوخته‌اند و ما در انتخابات هم خودمان را محک می‌زنیم و هم دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی را مایوس می‌کنیم.
بخشدار آبپخش اذعان داشت: در انتخاب معتمدین محلی برای هیئت اجرایی انتخابات نهمین دوره از مجلس شورای اسلامی تلاش خود را برای انتخاب معتمدین محلی از تمامی اقشار و گروه‌های اجتماعی بکار گرفته‌ایم.
وی خاطرنشان کرد: معتمدین محلی در هیئت اجرایی انتخابات نباید به کاندیدای خاصی وابستگی داشته باشند تا خدای‌ناکرده شائبه‌ای درباره ایشان به وجود نیاید.
خرم‌روز با اشاره به افزایش شعب اخذ رای آبپخش به 15 شعبه عنوان داشت: در دوره‌های گذشته 13 صندوق و شعبه در اخد رای در محدوده بخش آبپخش وجود داشته و در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی این میزان به 15 صندوق افزایش یافته است.
بخشدار آبپخش در همین راستا تاکید کرد: از این میزان 10 صندوق ثابت و شهری و 5 صندوق در روستاهای بخش آبپخش سیار خواهند بود.


ادامه مطلب
یکشنبه یازدهم دی ۱۳۹۰ <>

عبدالله قائدی شامگاه چهارشنبه در نشست با مسئولان آبپخش اظهار داشت: بانک ملی آبپخش در سال گذشته بیشترین میزان پرداخت تسهیلات وام‌های قرض‌الحسنه را به خود اختصاص داده است.
وی افزود: در سال جاری نیز عملکرد این بانک در پرداخت تسهیلات مطلوب بوده و به طور متوسط در هر ماه شاهد پرداخت 60 وام قرض‌الحسنه به شهروندان آبپخشی و اهالی روستاهای تابعه بخش توسط این بانک بوده‌ایم.
قائدی با اشاره به فعالیت مطلوب بانک ملی آبپخش در پرداخت وام ازدواج اذعان داشت: بانک ملی آبپخش در پرداخت وام ازدواج عملکرد مطلوبی داشته و تلاش خود را برای خدمات‌رسانی مطلوب‌تر به مردم بکار می‌گیریم.
رئیس بانک ملی آبپخش در همین راستا تاکید کرد: در آبپخش ماهانه شاهد پرداخت وام ازدواج به 100 زوج آبپخشی بوده‌ایم و این آماری مطلوب است.
قائدی بیان داشت: خدمت به مردم در نظام مقدس جمهوری اسلامی از بزرگترین عبادات و وظایف مردم است و با تمام وجود برای خدمات‌رسانی مطلوب‌تر به مردم تلاش می‌کنم.
بخشدار آبپخش نیز در این نشست خاطرنشان کرد: پرداخت وام‌های ازدواج از خدمات مطلوب و ارزشمند دولت به جوانان است و امر ازدواج را برای ایشان راحت کرده‌است.
احمد خرم‌روز با اشاره به ارزش ازدواج از دیدگاه اسلام و قرآن اظهار داشت: پایبند بودن به دستورات اسلامی در امر ازدواج، مشکلات ازدواج را کم می‌کند.
خرم‌روز ادامه داد: باید با دوری از آداب و رسوم غلط و تشریفات موانع را از سر راه جوانان برداشته و زمینه ازدواج آسان را برای ایشان مهیا سازیم و ایشان را در مسیر رشد و تعالی قرار دهیم.
وی دور شدن جوانان از ازدواج‌های کم‌هزینه و زندگی‌های ساده را مهم‌ترین عامل افزایش آمار طلاق دانست و تاکید کرد: در پایدار ماندن ازدواج‌های پرزرق و برق و تشریفاتی هیچ تضمینی وجود ندارد.
این مسئول ترویج فرهنگ ازدواج‌های کم‌هزینه را در میان جوانان موجب پایین آمدن سن ازدواج و همچنین کاهش مفاسد اجتماعی در جامعه دانست و گفت: این وظیفه همه جامعه است که در راستای آشنا کردن دستورات دین مبین اسلام در زمینه ازدواج برای جوانان تلاش کنند.
بخشدار آبپخش اذعان داشت: با آگاهی دادن به جوانان زنگار‌هایی را که بر چهره برخی از احکام اسلامی به‌ویژه در زمینه ازدواج نشسته پاک کرد.
خرم‌روز بیان داشت: با پاک کردن این غبارها و آشنا کردن جوانان با مسائل و اهداف اصلی تشکیل بنیاد خانواده، می‌توانیم شاهد ازدواج‌های پایدار و ساده در جامعه باشیم.
وی افزود: ازدواج از دیدگاه اسلام تنها یک ضرورت فردی و نیاز اجتماعی نیست و در اسلام به عنوان یک وظیفه اجتماعی مطرح شده است.
خرم‌روز خانواده را معیار شناخت و سنجش آسیب‌های اجتماعی دانست و گفت: با انتخاب درست در مورد ازدواج می‌توان خانواده‌ای باثبات را تشکیل داد و تشکیل خانواده باثبات موجب کاهش چشمگیر آسیب‌های اجتماعی در جامعه خواهد شد.


ادامه مطلب
پنجشنبه سوم آذر ۱۳۹۰ <>

رییس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در جمع مسئولان شهرستان دشتستان گفت: کشاورزی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم منطقه آبپخش و شهرستان دشتستان است و شورای اسلامی شهر آبپخش با تمام توان پیگیری‌های لازم برای مرتفع ساختن مسائل و مشکلات کشاورزان شهرستان دشتستان را انجام خواهد داد.
مصطفی رضایی عنوان داشت: در ماه‌های اخیر افزایش ناگهانی نرخ آب‌بها مانند شوکی بر ساختار کشاورزی آبپخش وارد ساخت و کشاورزان منطقه در تماس‌ها و مراجعات مکرر به شورای اسلامی شهر آبپخش خواستار کاهش میزان نرخ آب‌بهای نخیلات هستند.
وی به اشاره رکود شدید بازار خرما در سال‌های اخیر افزود: در 2 سال اخیر بازار خرما با رکود شدید فراوان بوده و این مساله مشکلات مالی فراوانی برای کشاورزان به دنبال داشته است و ایشان توان پرداخت حق‌آبه با این میزان افزایش را ندارند.
رضایی خاطرنشان ساخت: در ملاقات هفته گذشته با معاون وزارت نیرو داشتم مسائل و مشکلات کشاورزان شهرستان در زمینه مسائل آبیاری اراضی کشاورزی را مطرح کردم و خواستار رسیدگی جهت رفع این مشکلات شدم.
این مسئول ابراز داشت: بر اساس تبصره 2 ماده 33 قانون توزیع عادلانه آب ؛ در مواردی که جلوگیری از ضرر کشاورزان و یا تشویق آنها به کشت محصولات اساسی تخفیف خاصی را اقتضاء کند وزارت نیرو می‌تواند با تصویب هیئت دولت تخفیف لازم را منظور نماید و ما خواستار تلاش برای رفع مشکلات نخلداران بر اساس اختیارات قانونی هستیم.
عضو شورای اسلامی شهر آبپخش تصریح کرد: نبض اقتصادی مردم شهر آبپخش به کشاورزی و نخلداری وابسته است و امیدواریم محصولات با پیگیری مسائل و مشکلات باغداران و تلاش برای رفع آنها زمینه رونق اقتصادی کشاورزان منطقه را فراهم آورند.
 رضایی بیان داشت: فرماندار دشتستان از ابتدای ورود به شهرستان دشتستان با حساسیت خاص برای رفع مشکلات کشاورزان داشته‌اند و در مذاکراتی که با ایشان داشتم قول مساعد جهت پیگیری مسائل و مشکلات کشاورزان و تلاش برای رفع مشکلات را داده‌اند.


ادامه مطلب
پنجشنبه بیست و هشتم مهر ۱۳۹۰ <>

سخنگوی شورای اسلامی شهر آبپخش صبح امروز در جمع نمایندگان باغداران شهرستان دشتستان گفت: در سال‌های اخیر باغداران شهرستان دشتستان به دلیل خشکسالی و نوسانات بازار با مشکلات فراوانی همراه بوده است.
محمد افتخاری اظهار داشت: با مشورت و رایزنی می‌توان به راهکارهای مناسب برای بهبود وضعیت معیشتی باغداران دست یافت و باید در نشست‌های مختلف مسائل و مشکلات را به طور دوره‌ای مورد بررسی قرار داد.
وی افزود: فروش نحصولات خرما و مساله آبیاری یکی از اساسی‌ترین نیازهای باغداران منطقه است که مسئولان باید با تمام توان برای رفع این مشکلات که قریب به نیمی از جمعیت شهرستان با آن درگیر هستند تلاش کنند.
افتخاری کاهش نرخ آب‌بها را خواسته شورای اسلامی آبپخش دانست و اذعان داشت: در سال‌های سیر تنزلی نرخ محصول خرما در بازار بوده‌ایم و با این وجود در سال 90 شاهد افزایش هجده درصدی میزان آب‌‌بها بوده‌ایم که سبب نگرانی کشاورزان منطقه شده است.
این مسئول تصریح کرد: انتظار داریم مسئولان برای این افزایش قیمت توجیه منطقی داشته باشند و به کشاورزان تعهد رسمی ارائه 3 دوره آبیاری نخیلات را بدهند یا به صورت دوره‌ای وجه مربوط به آب‌بها را از کشاورزان دریافت کنند.
مسئول کمیسیون شورای اسلامی شهر آبپخش ادامه داد: با توجه به واگذاری شرکت بهره‌برداری از منابع آبی و زهکشی استان بوشهر به بخش خصوصی انتظار داریم شاهد بهبود وضعیت این شرکت و جلب رضایت شهروندان باشیم.
محمد افتخاری ابراز داشت: خدمت در نظام جمهوری اسلامی عبادتی بزرگ محسوب می‌شود و امیدواریم با همکاری خادمان مردم در شورای اسلامی و دستگاه‌های اجرایی بتوانیم زمینه جلب رضایت مردم و مرتفع ساختن مسائل و مشکلات ایشان را فراهم آوریم.


ادامه مطلب
پنجشنبه بیست و هشتم مهر ۱۳۹۰ <>

مدیر مدرسه تخصصی قرآن آبپخش در همایش میثاق با قرآن مدارس آبپخش  قرآن را بزرگ‌ترین معجزه الهی عنوان کرد و گفت: این کتاب آسمانی، کامل‌ترین کتاب و اسلام کامل‌ترین دین الهی است که تاکنون بر مردم نازل شده و در کتاب قرآن راجع به تمامی موارد و مقررات، احکام و تمامی جوانب زندگی انسان سخن به میان آورده شده و هیچ موضوعی نیست که انسان در قرآن آن را نیابد.
سید عباس محمدی خطاب به دانش‌آموزان آبپخشی اظهار داشت: این کتاب آسمانی را چراغ راه همه انسان‌ها دانست و از آنان خواست تا در تمامی شئون زندگی خود قرآن را چراغ راهنما قرارداده و از آن غافل نشوند.
وی افزود: قرآن از جایگاه و اهمیت ویژه ای برخوردار است و هم‌اکنون در بخش آبپخش شش مدرسه قرآنی فعالیت دارد.
محمدی در همین راستا عنوان داشت: سال گذشته سه مدرسه قرآنی به نام‌های شهید صمصامی،شهید رضایی منفرد و عفت در بخش آبپخش شروع به فعالیت کردند و با آغاز سال تحصیلی جدید سه مدرسه قرآنی دیگر به نامهای فرزانگان،ام‌البنین و جهاد در بخش آبپخش فعال می‌شوند.
این مسئول خاطرنشان ساخت: مدارس قرآنی از نیمه دوم سال 88در بخش آبپخش شروع به فعالیت کردند که در این مدارس بیش از 1250قرآن آموز در قالب 50کلاس درس با معارف نورانی قرآن آشنا شده‌اند.
مدیر مدرسه تخصصی قرآن آبپخش بادآور شد: از بدو تاسیس مدارس قرآنی در بخش تاکنون بیش از 12000نفر دانش آموز در قالب برنامه درسهایی از قرآن تحت پوشش قرار گرفته اند و به 500دانش آموز هم هدایای نقدی و غیرنقدی اهدا شده است.
سید عباس موسوی افزود: مدرسه تخصصی قرآن بخش آبپخش از راهکارهای گوناگون برای جذب کودکان و نوجوانان بهره‌ ‌می‌برند و تشکیل اردوهای تابستانی و برگزاری کلاسهای اوقات فراغت را از برنامه‌های تشویقی این مرکز است. 
وی با بیان اینکه جایگاه واقعی قرآن در بین آحاد جامعه بیش از گذشته ترویج یافته است، افزود: ماندگاری، توجه و کاربرد مفاهیم و معانی آیات قرآن در میان خانواده ها نیز بیش از گذشته گسترش یافته است.
این مسئول اظهارداشت: عزت، اقتدار، بالندگی و خود کفایی انقلاب اسلامی در سایه تبعیت از فرامین قرآن کریم است.
محمدی با بیان اینکه امروز هر چه داریم به برکت قرآن است، افزود: با آغاز به کار مدارس قرآنی در بخش آبپخش  فعالیت‌های قرآنی در بخش آبپخش بیش گسترش چشمگیری یافته است و قرآن بهترین کتاب قانون گذاری برای جامعه بشریت است.


ادامه مطلب
چهارشنبه بیستم مهر ۱۳۹۰ <>

بخشدار آبپخش شامگاه گذشته در بازدید از شرکت بسته‌بندی خرمای آبپخش گفت: رونق و ایجاد صنایع تبدیلی و بسته‌بندی خرما در منطقه می‌تواند تاثیر بسزایی در بهبود وضعیت بازار خرمای منطقه داشته باشد.
احمد خرم‌روز اظهار داشت: با ایجاد صنایع تبدیلی و واحد‌های بسته‌بندی خرما علاوه بر رفع مشکلات و نیازهای می‌توان زمینه ایجاد فرصت‌های شغلی فراوان را بوجود آورد.
وی افزود: آمار و اطلاعات موجود حکایت از آن دارد که در سال‌های گذشته شرکت بسته‌بندی خرمای آبپخش که به در حال حاضر به دلیل برخی مسائل و مشکلات تعطیل است قریب به 200 فرصت شغلی را در منطقه بوجود آورده بود.
خرم‌روز با اشاره به وجود بیش از 1.5 میلیون اصله نخل در منطقه آبپخش اذعان داشت: راه‌اندازی مجدد این شرکت تاثیر زیادی بر بهبود وضعیت خرمای منطقه و دگرگونی بازار خرما دارد و می‌طلبد مسئولین محلی با پیگیری‌های خود زمینه فعالیت این شرکت را فراهم آورند.
این مسئول اضافه کرد: اقتصاد بالغ بر 50 درصد ساکنین بخش آبپخش وابستگی مستقیم به خرما دارد و مسئولین باید تلاش برای حل مشکلات خرما را یکی از اولویت‌های کاری خود قرار دهند.
بخشدار آبپخش بیان داشت: خدمت به مردم در نظام جمهوری اسلامی عبادتی بزرگ است و از بدو ورود به بخشداری آبپخش تمام تلاش خود را برای خدمات‌رسانی هرچه بهتر به مردم و رفع مشکلات بازار خرمای منطقه به کار گرفته‌ام.
رییس شورای اسلامی شهر آبپخش در ادامه گفت: شورای اسلامی شهر در یک‌سال اخیر در راستای حل مشکلات بازار فروش محصول خرما و مشکلات پیرامون مساله آبیاری نخیلات عزم خود را جزم کرده است.
مصطفی رضایی با بیان اینکه ایجاد اشتغال یکی از سیاست‌های اساسی دولت است ، افزود: بر اساس آمار بیش از 500 فرصت شغلی در عملیات داشت تا برداشت محصولات خرما ایجاد می‌شود و با بهبود وضعیت بازار خرما می‌توان زمینه حفظ و افزایش این فرصت‌های شغلی را بوجود آورد.
رضایی خاطرنشان ساخت: سال 1390 بنابر فرموده مقام معظم رهبری به نام " جهاد اقتصادی" مزین شده است و با تلاش در راستای بهبود وضعیت کشاورزان و نخلداران می‌توان زمینه رونق اقتصادی هرچه بیشتر منطقه را بوجود آورد.


ادامه مطلب
دوشنبه هجدهم مهر ۱۳۹۰ <>

تیم فوتبال آزادی آب‌پخش که در هفته سوم مسابقات لیگ استان در رده نوجوانان موفق شده بود تیم ایرانجوان بوشهر را با هفت گل مغلوب سازد، دیروز در بوشهر موفق شد دیگر تیم پرطرفدار استان-شاهین بوشهر- را شکست دهد.
از هفته هشتم لیگ نوجوانان استان عصر دیروز تیم آزادی مهمان تیم شاهین بوشهر بود و در یک دیدار پرگل موفق شد با نتیجه سه بر دو میزبان خود را مغلوب سازد.
آزادی در این بازی با ترکیب صادق سعادت- امین بوالحاجی- رضا حسن پور- امین اقتداری( صادق رضایی)- محمد آتش فراز- بهنام بویری- کامیاب نصرتی- اسماعیل آرایش-اشکان علیزاده - مسلم صفایی و مهدی زارع رفت.
آزادی در این مسابقه با ارائه یک بازی قابل قبول بارها خود را به دروزاه شاهین نزدیک کرد و توانست موقعیت‌های فراوانی روی دروازه شاهین ایجاد کند ولی تنها سه موقعیت را تبدیل به گل کرد.
در این مسابقه مسلم صفائی دو بار و مهدی زارع یک بار (پنالتی) برای ازادی گلزنی کردند.
ازادی که هفته پیش در رده دوم جدول قرار داشت ، با وجود برد در این دیدار یک رده پائین‌تر آمد و با توجه به امتیاز برابر با تیم توحید برازجان با توجه به تفاضل کمتر نسبت به این تیم در رده سوم جای گرفت.
آزادی چشم انتظار بازی هفته آینده دو تیم استقلال بوشهر و توحید برازجان خواهد بود تا بتواند بابرتری مقابل پاس گناوه و تساوی دو تیم توحید و استقلال بوشهر صدر جدول را در اختیار بگیرد.
ضمن تبریک این پیروزی به مجموعه باشگاه آزادی آب‌پخش برای این تیم در مسابقات آینده آرزوی موفقیت داریم.
در دیگر مسابقات این هفته نتایج زیر بدست آمد.
توحید برازجان ۶        ایرانجوان بوشهر ۰
پاس گناوه ۰             پیروزی برازجان ۴
استقلال بوشهر ۲      پرسپولیس گناوه ۰
ملوان بوشهر ۳          پیام دالکی ۱


ادامه مطلب
یکشنبه هفدهم مهر ۱۳۹۰ <>

رئیس کتابخانه عمومی شهر آبپخش شامگاه امشب (جمعه) در جمع خبرنگاران گفت: کتابخانه عمومی شهر آبپخش با حمایت بخشداری آبپخش برای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در میان مسئولان آبپخشی اقدام به برگزاری مسابقه کتابخوانی خواهد کرد.
علی دهقان اظهار داشت: مسئولان ادارات به دلیل مشغله بالای کاری و دغدغه‌های فکری وقتی برای مطالعه کتاب ندارند و برای قرار دادن ایشان در مسیر مطالعه و کتابخوانی با اهدای کتب کوچک به ایشان و برگزاری مسابقات از محتوای کتب ایشان را به مطالعه کتاب تشویق و ترغیب می‌کنیم.
وی افزود: عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری یکی از وظایف مسئولان و مدیران در نظام مقدس جمهوری اسلامی است و همه باید در مسیر دستورات و فرامین رهبر معظم انقلاب گام بردارند.
دهقان ادامه داد: رهبر عظیم‌الشان انقلاب بارها از وضعیت و میزان انتشار و مطالعه در کشورمان ابراز ناراحتی و نگرانی کرده‌اند و مسئولان فرهنگی باید تلاش برای بهبود وضعیت مطالعه کتاب را بعنوان یکی از اولویت‌های کاری اصلی خود قرار دهند و با راهکارهای متنوع اقشار و آحاد مختلف جامعه را در مسیر کتابخوانی قرار دهند.
این مسئول دانش‌آموزان را آینده‌سازان میهن اسلامی خطاب کرد و بیان داشت:‌ برای جذب دانش‌آموزان و تشویق ایشان کتابخوانه عمومی شهر به مدارس سهمیه عضویت 50 درصد از دانش‌آموزان را به صورت نیم‌بها اهدا نموده است.
علی دهقان اضافه کرد: برای گسترش دامنه همکاری آموزش و پرورش با کتابخانه عمومی شهر از مدارس خواسته‌ایم تا یکی از دانش‌آموزان را برای تسریع در روند انجام امور بعنوان رابط مدرسه و کتابخانه عمومی معرفی کنند.
دهقان تصریح کرد: همکاری مدیران ارشد شهر آبپخش با کتابخانه عمومی شهر آبپخش در وضعیت مطلوبی قرار دارد و از ایشان کمال تشکر و امتنان را داریم.


ادامه مطلب
شنبه شانزدهم مهر ۱۳۹۰ <>

شهردار آبپخش در آستانه روز جهانی کودک  گفت: امسال روز جهانی کودک مقارن با میلاد هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) است که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برنامه‌های ویژه‌ای را در این روز برگزار خواهد کرد.سید محمود موسوی اظهار داشت: جشن ویژه روز جهانی کودک 16 مهر ماه مصادف با روز جهانی کودک از ساعت 16 عصر در پارک خضراء آبپخش برگزار خواهد شد.
وی افزود: مقابله با حوادث و بلایای طبیعی از اهمیت بالایی برخوردار است و مسئولان در حال برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه را انجام داد‌ه‌اند.
موسوی آتش‌نشانی را از مشاغلی دانست که رابطه حساس و نزدیکی با مقابله با حوادث و بلایای طبیعی دارد و اذعان داشت: یکی از برنامه‌های شهرداری آبپخش در روز جهانی کودک برگزاری ایستگاه نقاشی با موضوع "کودک و آتش‌نشانی" برای آشنایی کودکان با این شغل و اهمیت آن است.
این مسئول اذعان داشت: روز کودک تنها فرصتی است تا به کودکان بیشتر بها داده‌ شود و بدانیم که کودکان امروز آینده‌سازان فردای ایران اسلامی‌اند و باید به ایشان اهمیت بیشتری داده شود.
شهردار آبپخش از اجرای برنامه‌های متنوع در این روز خبر داد و افزود: شهرداری آبپخش و شورای اسلامی شهر تقویت بنیان‌های فرهنگی شهر را از اهداف و رویکرد‌های خود قرار داده است و با حمایت از فعالیت‌های فرهنگی به این مهم جامه عمل می‌پوشاند.
سید محمود موسوی تصریح کرد: کتابخانه عمومی شهر آبپخش از فعالترین کتابخانه‌های عمومی استان است و در ماه‌های اخیر شهرداری و شورای اسلامی شهر را در برگزاری برنامه‌های فرهنگی همراهی کرده است.
موسوی اضافه کرد: شهرداری آبپخش تلاش می‌کند تا همواره بر اساس اهداف متعالی خود برای فرهنگ و هنر بتواند گام‌های ارزنده‌ای بردارد.


ادامه مطلب
شنبه شانزدهم مهر ۱۳۹۰ <>

دهیار روستای بنار آزادگان از توابع بخش آبپخش عصر امروز در جمع مدیران بخش آبپخش گفت: مساحت زیادی از زمین‌های روستای بنار آزادگان دارای سند اصلاحات ارضی هستند که در حال حاضر قابل پذیرش نیستند و مالکان را دچار مشکلات فراوان کرده‌اند.
محمد سبحانی اظهار داشت: کشاورزی راه ارتزاق جمع کثیری از مردم این روستا است و به مردم روستا اعلام شده که حق کاشت ندارند و در صورت سرپیچی از این فرمان با ایشان برخورد خواهد شد.
وی با اشاره به موقعیت روستای بنار آزادگان و ارتباط با سایر روستاها اذعان داشت: به دلیل موعیت ارتباطی روستای بنارآزادگان قریب به هفت روستای همجوار از خدمات خانه بهداشت این روستا استفاده می‌کنند و استقرار دندانپزشک در این مرکز بهداشتی خواسته‌ اهالی این روستا‌ها است.
سبحانی افزود: یکی از مدارس روستای بنار آزادگان مخروبه است و در مضعیت نامطلوبی به سر می‌برد و پیگیری‌های مکرر ما برای بازسازی این مدرسه نتیجه خاصی به دنبال نداشته است و از مسئولان بخش و شهرستان خواستار پیگیری مستمر بخشدار محترم برای حل این مشکل هستیم.
این مسئول با بیان اینکه خانه عالم روستا 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است ، عنوان داشت: قریب به 300 میلیون ریال برای اتمام خانه عالم روستای بنار آزادگان هزینه پیش‌بینی شده است و به دلیل در اختیار نداشتن این میزان ساخت خانه عالم روستا به‌کندی پیش می‌رود.
دهیار روستای بنار آزادگان گفت: عرض مسیر ورودی این روستا از طرف آبپخش بسیار کم است و به دلیل قرار گرفتن روستا در مسیر حمل و نقل مصالح ساخت و ساز جاده ساحلی شیف-گناوه ترافیک این مسیر بسیار زیاد است و از مسئولین انتظار داریم نسبت به تعریض مسیر این روستا اقدام کنند.
محمد سبحانی افزود: روستای بنار آزادگان افتخار میزبانی از 4 شهید دفاع مقدس را دارد و یکی از خواسته‌های اصلی مردم روستا از مسئولان استان و شهرستان تامین اعتبار جهت ساخت یادمان شهدای روستا است.
سبحانی بیان داشت: در بودجه سال شهرستان تنها بودجه طرح مطالعاتی برای روستا در نظر گرفته شده و هیچ بودجه‌ای برای انجام طرح هادی روستایی در روستای بنار در نظر گرفته نشده است.


ادامه مطلب
چهارشنبه سیزدهم مهر ۱۳۹۰ <>
سه شنبه دوازدهم مهر ۱۳۹۰ <>
نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در دیدار با مسئولان بخش آبپخش گفت: مشکلات فراوانی در بخش تازه تاسیس آبپخش وجود دارد که باید با پیگیری نمایندگان مردم و حمایت دولتمردان برای حل آنها تلاش شود.
ایوب پاپری مقدم فرد ابراز داشت: ایجاد فرصت‌های شغلی یکی از اساسی‌ترین نیازهای جامعه محسوب می‌شود و باید پیگیری‌های لازم جهت استقرار صنایع در آبپخش صورت گیرد تا شاهد ایجاد فرصت‌های شغلی برای جوانان منطقه باشیم.
وی افزود: برای حل مشکلات مربوط به کمربندی آبپخش که در ماه‌های گذشته مطرح شد شورای اسلامی شهر آبپخش در حال تهیه نقشه و کروکی از مسیر پیشنهادی‌ خود هستند که پس از تدوین آن به همراه شورای اسلامی شهر جهت حل این مشکلات با مسئولین ذی‌صلاح دیدار خواهیم کرد.
پاپری مقدم فرد به حضور سه تیم آبپخش در لیگ فوتبال استان اشاره کرد و  اظهار داشت: حضور سه تیم از یکی از بخش‌های شهرستان در لیگ فوتبال استان افتخاری در تاریخ ورزش دشتستان است و تمام مسئولان باید در راستای خدمات‌رسانی به ورزشکاران تلاش کنند.
رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر تصریح کرد: تبدیل سازمان تربیت‌بدنی به وزارت ورزش و جوانان باعث افزایش امکانات و توان این نهاد و به تبع آن خدمت‌رسانی بهتر به ورزشکاران می‌شود.
این مسئول در رابطه با تفکیک شهرستان دشتستان عنوان داشت: در حال خاضر اعتبار تملک دارایی شهرستان‌هایی که از دشتستان بسیار کوچک‌تر هستند 70 درصد اعتبارات دشتستان است و در صورت تفکیک شهرستان شاهد افزایش بودجه و تسریع در روند توسعه مناطق مختلف شهرستان خواهیم بود.
پاپری مقدم فرد اذعان داشت: از 40 هزار میلیارد تومان بودجه تملک دارایی کشور تنها 8 هزار میلیارد آن در استان‌ها تقسیم شده است و از مسئولان ادارات می‌خواهیم با شناسایی این بودجه‌ها تلاش داشته باشند و بنده بعنوان نماینده مردم در راستای جذب این اعتبارات برای آبادانی شهرستان تلاش می‌کنم.

ادامه مطلب
سه شنبه دوازدهم مهر ۱۳۹۰ <>

بخشدار آبپخش صبح امروز در جمع مسئولان شهرستان دشتستان گفت: با پیگیری‌هایی که در مدت‌های گذشته صورت گرفته است در هفته آینده شاهد استقرار اداره ناحیه گاز در آبپخش خواهیم بود.
احمد خرم‌روز اظهار داشت: بخش تازه‌تاسیس آبپخش با مسائل و مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند که مسئولان باید با همدلی و همکاری با یکدیگر در راستای حل این مشکلات تلاش کنند.
وی استقرار ادارات در بخش آبپخش را یکی از خواسته‌های اصلی شهروندان عنوان کرد و افزود: آبپخش از وجود ادارات مختلف محروم است و مردم این بخش مجبورند برای انجام امور و کارهای اداری خود به مرکز شهرستان یا بخش‌های همجوار مراجعه کنند.
خرم‌روز ابراز داشت: یکی از مسائلی که جوانان بخش آبپخش مکررا خواستار حل آن هستند مربوط به اداره ورزش و جوانان است و با مراجعه به بخشداری و شورای شهر خواستار پیگیری برای حل این مشکل و کمک به بهبود وضعیت اوضاع تیم‌های ورزشی هستند.
این مسئول متذکر شد: بازگشت رییس مستعفی هیئت فوتبال آبپخش با رایزنی‌های صورت گرفته یکی از خواسته‌های نمایندگان آبپخش در لیگ استان است و تمام تلاش و توان خود را برای تحقق خواسته‌های ورزشکاران آبپخشی و ارتقاء ورزش آبپخش به کار خواهم گرفت.
بخشدار آبپخش اذعان داشت: انجام فعالیت‌های فرهنگی یکی از اولویت‌های اصلی بخشداری آبپهش است و در دهه کرامت با همکاری هیئات و کانون‌های فرهنگی و مذهبی نسبت به برگزاری جشن باشکوه در شهر اقدام خواهیم کرد.
احمد خرم‌روز با گرامیداشت سالروز هجرت معمار کبیر انقلاب به فرانسه اذعان داشت: امام راحل (رض) در ابتدا قصد هجرت به یکی از کشورهای مسلمان را داشتند ولی به دلیل ممانعت کشور کویت از ورود ایشان رهبر فقید انقلاب به فرانسه سفر کردند.
خرم‌روز با بیان اینکه حضور امام خمینی (ره) در فرانسه به نفع انقلاب اسلامی بود ابراز داشت: در زمان حضور امام (ره) در فرانسه بسیاری از مبارزان توانستند با ایشان دیدار کنند و این امکان برای تمامی خبرنگاران جهان فراهم شد تا پیام امام را به گوش جهانیان بفرستند.


ادامه مطلب
سه شنبه دوازدهم مهر ۱۳۹۰ <>
دهیار دشتی آبپخش صبح امروز در جمع مسئولان آبپخشی گفت: پوشش بتنی کانال‌های آبیاری نخیلات روستاهای دشتی آبپخش و بنار آزادگان کند پیش می‌رود و این مساله اعتراض کشاورزان منطقه را به دنبال داشته است.
مظاهر تمیمی اظهار داشت: بنابر اطلاعات اعلام شده قرارداد اجرای این پروژه آبرسانی شش ماهه بوده و تا کنون پیشرفت این طرح بسیار کند بوده است و با این وضعیت به نظر می‌رسد تا سه ماه آینده این مساله خاتمه نیابد.
وی افزود: باغداران و کشاورزان منطقه به علت تاخیری که در این مساله به وجود آمده است با مشکل کم‌آبی مواجه هستند و از مسئولین ذیصلاخ می‌خواهیم پیگیری‌های لازم جهت حل مشکلات باغدارن را انجام داده و راهکارهای لازم را اتخاذ نمایند.
تمیمی بخش آبپخش را یکی از قطب‌های استان در زمینه کشاورزی دانست و اذعان داشت: جمع کثیری از ساکنین بخش آبپخش و بخش‌های همجوار از طریق کشاورزی ارتزاق می‌کنند و حل مشکلات مربوط به کشاورزان تاثیر زیادی در بهبود وضعیت اقتصادی منطقه دارد.
این مسئول اضافه کرد: سال 1390 بنابر فرموده مقام معظم رهبری با نام "جهاد اقتصادی"‌مزین شده است و با تلاش برای رونق کشاورزی در منطقه می‌توانیم زمینه تحقق اهداف والای این شعار اقتصادی را مهیا سازیم.
دهیار روستای دشتی آبپخش ابراز داشت: نخیلات تنها سرمایه مردم منطقه هستند و در صورتی نرسیدن آب به نخیلات کشاورزان شاهد از دست رفتن این سرمایه ارزشمند و موقعیت‌های شغلی که در فصول مختلف سال شاهد آنها هستیم ، خواهیم بود.
تمیمی افزود:‌از دی‌ماه 89 تا کنون کشاورزان و نخلداران منطقه دشتی آبپخش آب دریافت نکرده‌اند و از مسئولان می‌خواهیم برای حل این مساله و کمک به رونق وضعیت کشاورزی منطقه چاره‌اندیشی ضرب‌العجلی داشته باشند.

ادامه مطلب
دوشنبه یازدهم مهر ۱۳۹۰ <>
بخشدار آبپخش صبح امروز در دیدار با شهردار و مدیران شهرداری آبپخش گفت: مقابله با حوادث و بلایای طبیعی از مسائل و امور مهمی است که همواره باید مسئولان به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند.
احمد خرم‌روز اظهار داشت: قبل از وقوع بحران‌ها و بلایای طبیعی باید حدالامکان جهت شناسایی و مقابله با آنها اقدام شود ، زیرا احتمال وقوع حوادث همیشه وجود دارد و با مدیریت صحیح می‌توان باعث جلوگیری از خسارات و کاهش آنها شد.
وی با اشاره بر اهمیت در اختیار داشتن جامعه آماری دقیق ، افزود: داشتن جامعه آماری دقیق و ارزیالی میزان احتمال وقوع و خسارات احتمالی بلایای طبیعی می‌تواند کمک زیادی به مهار حوادث و بلایای طبیعی کند.
خرم‌روز عنوان داشت: طرح سرشماری نفوس و مسکن که در آبان‌ماه سال جاری برگزار خواهد شد زمینه‌ساز دستیابی به جدیدترین و دقیق‌ترین آمار برای برنامه‌ریزی مسئولان است و بنابر دستور ریاست محترم جمهوری تمامی ادارات و ارگان‌های دولتی موظف به ارائه امکانات اداری ، تجهیزات موتوری و نیروی انسانی برای اجرای هرچه دقیق‌تر این طرح ملی هستند.
این مسئول با تاکید بر نقش مقاوم‌سازی و رعایت استانداردها در ساخت و ساز و مصالح ساختمانی خاطرنشان ساخت: نظارت بر ساخت‌وساز یکی از عواملی است که در مقابله با حوادث طبیعی از اهمیت بالایی برخوردار است و شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در این زمینه با نظارت بر ساخت‌وسازها و مصالح مورد استفاده می‌توانند نقش ارزنده‌ای در کنترل بلایای طبیعی ایفا کنند.
احمد خرم‌روز اذعان داشت: رسانه‌ها و مدارس باید در زمینه آموزش راهکارهای مقابله با حوادث و بلایای طبیعی و افزایش توانایی‌های روحی و اعتماد به نفس مردم برای مقابله با تاثیرات منفی حوادث طبیعی تلاش کنند.
وی ادامه داد: فرآیند مدیریت بحران از دشوارترین و مهم‌ترین قسمت‌هایی است که باید در کاستن اثر بلایای طبیعی مورد توجه قرار گیرد.
خرم‌روز تصریح کرد: شرکت‌های بیمه برای مقابله با حوادث و بلایای طبیعی باید با ارائه توضیحات دقیق مردم را به دریافت بیمه برای آسیب خسارت وارده در موقع حوادث احتمالی تشویق کنند.


ادامه مطلب
دوشنبه یازدهم مهر ۱۳۹۰ <>
رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) آبپخش در آغاز مراسم جشن عاطفه‌ها در آبپخش گفت: ملت ایران و مردم استان بوشهر همیشه در همه صحنه‌ها حضور فعال داشته‌اند و در زمینه‌های خیر مشارکت می‌کنند.
علی‌اکبر جوکار بیان داشت: در جامعه ما بعضی افراد به دلیل مسائل مختلف نیازمند کمک هستند، دولت در حد توان این کار را انجام می‌دهد، اما باز هم نیاز به کمک‌های مردمی وجود دارد.
وی مردم آبپخش را مردمی خیر و نوع‌دوست دانست و افزود: در سال‌های اخیر که شاهد برگزاری جشن عاطفه‌ها و جشن نیکوکاری هستیم، حضور مردم در این مراسمات فوق‌العاده بوده است و مردم نیت پاک خود را نشان دادنده‌اند.
جوکار تصریح کرد: بیش از 4 هزار و 500 دانش‌آموز و دانشجو زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) در بخش آبپخش هستند که باید هزینه تحصیل آن‌ها فراهم شود و این عزیزان بتوانند با تحصیل و موفقیت در جامعه خود مثمر ثمر باشند.
 این مسئول خاطرنشان ساخت: با حضور گسترده مردم آبپخش در جشن عاطفه‌ها سال گذشته توانستیم رتبه دوم استان را ازآن خود کنیم و سایر نهادها و دستگاه‌های دیگر نیز باید با مشارکت در جشن عاطفه‌ها، عواطف انسانی خود را به نمایش بگذارند تا بار دیگر شاهد حضور و کمک‌های جانانه مردم در جشن عاطفه‌ها باشیم.
رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) آبپخش ابراز داشت: با تعاون و همکاری می‌توانیم کارها را انجام دهیم؛ این امور به رشد جامعه کمک می‌کند و در کنار هم می‌توانیم کارهای بزرگ را به انجام برسانیم.
علی‌اکبر جوکار اضافه کرد: در 32 سال انقلاب اسلامی با عاطفه و نوعدوستی و آموزه‌های دینی که در درون مردم ما نهادینه شده، کارهای بسیار خوب و بزرگی انجام شده است.
جوکار متذکر شد: ما در خدمت مردم هستیم و کمک به مردم وظیفه ما است و تمام توان و تلاش خود را برای رفع فقر و نیازمندی در جامعه به کار می‌گیریم.


ادامه مطلب
پنجشنبه هفتم مهر ۱۳۹۰ <>
دوشنبه چهارم مهر ۱۳۹۰ <>
سخنگوی شورای اسلامی شهر آبپخش در جمع صدها شهروند آبپخشی گفت: در دو سال گذشته حل مشکلات مربوط به زمین‌های مردم به یکی از اساسی‌ترین و چالشی‌ترین مشکلات برای مردم و شورای اسلامی شهر آبپخش تبدیل شده است.
محمد افتخاری اظهار داشت: در مساله زمین شهوندان شورای اسلامی شهر آبپخش بر مالکیت شهروندان تاکید دارد و در مساله پروژه مسکن مهر و مجتمع فرهنگی و هنری شهر آبپخش بر این مساله تاکید کردیم که مورد انتقاد یکی از اعضای شورای اسلامی شهر و برخی از مسئولان شهرستان قرار گرفتیم.
وی در همین راستا افزود: در پروژه مجتمع فرهنگی با کسب رضایت مالک جهت کلنگ‌زنی طی مصوبه‌ای قانونی شهرداری را موظف به پرداخت قیمت زمین کردیم و در مساله پروژه مسکن مهر با مخالفت مالک زمین در حضور مسئولان شهرستان مانع کلنگ‌زنی این پروژه شدیم.
افتخاری اذعان داشت:‌شوراهای اسلامی شهر و روستا باید تسهیل کننده دولت و مردم باشند و ما بعنوان نمایمدگان مردم همیشه سعی کرده‌ایم در کنار مردم شهر آبپخش باشیم و مشکلاتشان را حل کنیم.
عضو شورای اسلامی شهر آبپخش خاطرنشان ساخت: برای حل مشکلات بوجود آمده در زمینه استقرار دانشگاه آزاد اسلامی شهر آبپخش با رایزنی‌های شورای شهر با رییس دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان دشتستان و نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی امیدواریم هرچه زودتر شاهد حل این مشکل باشیم.
این مسئول تصریح کرد: تفکیک شهرستان دشتستان مساله مهمی است که در سال‌های طولانی درباره آن مباحثی مطرح بوده و در دراز مدت آینده شاهد تحقق این مساله خواهیم بود و نتیجه آن به هر نحو بر آینده آبپخش تاثیرگزار خواهد بود.
محمد افتخاری بیان داشت: ارتقاء شهر آبپخش به مرکز شهرستان از خواسته‌های به حق مردم آبپخش است و همگام با شهرها و بخش‌های همجوار با پیگیری‌هایی از بیت رهبری ، نهاد ریاست جمهوری ، وزارت کشور ، استانداری و نهادهای سیاسی ذی‌صلاح برای تحقق این خواسته مردم پیگیری‌هایی انجام داده‌ایم.
وی کتذکر شد:‌ فلسفه وجودی شوراهای اسلامی شهر و روستا استفاده از خرد جمعی در زمینه پیشرفت است و ما همیشه آمادگی آن را داریم که شهروندان راهکارها ، پیشنهادات و انتقاد‌های سازنده خود را در جلسات شورای شهر مطرح کنند.
افتخاری یادآور شد: با اتحاد و همدلی می‌توان گام‌های بلندی برداشت و مردم با همکاری با شورای اسلامی شهر و ارائه راهکار‌های خلاقانه می‌توانند زمینه پیشرفت و توسعه هرچه بیشتر شهر آبپخش را مهی سازند.


ادامه مطلب
سه شنبه بیست و نهم شهریور ۱۳۹۰ <>
در هفته دوم مسابقات رده بزرگسالان لیگ دسته اول فوتبال استان بوشهر در رده بزرگسالان، عصر دیروز دو تیم همای دیلم و پرسپولیس آبپخش به مصاف هم رفتند که پرسپولیس نتیجه نخستین بازی خود را تکرار کرد.
پرسپولیس در این مسابقه با ترکیب ابوالفتح کرمی - عسکر حیدری - کاظم شجاع‌الدین - علیرضا بحرانی(کاپیتان) - مجید زاهدپور - حمید محمدی - وحید رضائی(احمد نبوی73) - محمد فرهمند - رحمان انصاری- محمد دهقانی(عادل رستمی87)-اکبر ایمان‌نژاد(محمد رتبه68) مقابل همای دیلم قرار گرفت.
همای دیلم در اولین دقایق بازی و در حالی که دو تیم در حال محک زدن هم بودند ، از اشتباه مدافعین پرسپولیس استفاده کرد و مهاجم این تیم از موقعیت تک به تک بوجود امده بهترین استفاده کرد و گل اول این تیم را به ثمر رساند تا هواداران پر تعداد این تیم را شادمان سازد.
برتری این تیم و جشن شادی هوادارانش دوام زیادی نیاورد و محمد دهقانی با یک فرار زیبا از سمت راست خود را به دروازه هما نزدیک کرد و با یک پاس زیبا اکبر ایمان‌نژاد را صاحب توپ کرد و ایمان‌نژاد هم به‌خوبی قدر این موقعیت را دانست و با یک بغل پای زیبا توپ را وارد دروازه کرد.
هما در شروع مجدد بازی پس از خوردن گل اول توپ را به خط دفاعی خود رساند تا حمله را از خط دفاعی خود شروع کند ولی محمد دهقانی با هوشیاری توپ را از مدافعین این تیم گرفت و خود را در یک موقعیت تک‌به‌تک‌ با دروازه بان حریف قرار داد و گل دوم پرسپولیس را به زیبایی وارد دروازه هما کرد.
پرسپولیس بعد از این گل چندین موقعیت گل دیگر نیز روی دروازه هما ایجاد کرد و در چندین صحنه می توانست اختلاف را به دو یا سه گل هم برساند ولی این موقعیت‌ها نتیجه‌ای در بر نداشت و دو تیم نیمه اول را با همین نتیجه به پایان رساندند.
http://abpakhshi.persiangig.com/lig-ostan/900628/h8.jpg
تیم هما که نمی‌خواست بازی خانگی خود را واگذار کند، نیمه دوم را هجومی آغاز کرد و حملاتی را روی دروازه پرسپولیس تدارک دید . هما روی یک ضربه ایستگاهی از سمت راست از غفلت و جایگیری نامناسب بازیکنان پرسپولیس استفاده کرد و با یک ضربه سر توپ را وارد دروازه پرسپولیس کردند.
در حالی که بازی به آخرین دقایق خود نزدیک می‌شد محمد دهقانی بار دیگر با یک فرار زیبا خود و توپ را از مدافعین هما جلو انداخت و باز هم به خوبی قدر این موقعیت را دانست و توپ را وارد دروزاره کرد.
ولی این پایان ماجرا نبود و هما که اکثر حملات خود را از سمت چپ تدارک می‌دید این بار هم از همین جناح خود را به دروازه پرسپولیس نزدیک کرد و گل سوم خود و آخرین گل این مسابقه را وارد دروازه پرسپولیس کرد.
پرسپولیس بعد از این گل صاحب یک موقعیت بسیار مناسب گل‌زنی شد ولی مهاجم این تیم نتوانست به خوبی از این موقعیت بهره ببر تا این بازی با نتیجه مساوی 3-3 به پایان برسد.
پرسپولیس هفته آینده در برازجان به مصاف تیم توحید بوشهر خواهد رفت.
http://abpakhshi.persiangig.com/lig-ostan/900628/h6.jpg
دیگر تصاویر را در ادامه مطلب ببینید


ادامه مطلب


ادامه مطلب
سه شنبه بیست و نهم شهریور ۱۳۹۰ <>
در حالی که قانون کار جمهوری اسلامی ایران هرگونه استخدام، استفاده و به کارگیری نیروی کار خارجی را اعم از اتباع و سایر موارد دیگر را در کلیه دستگاه های دولتی و یا آن دسته از تشکیلات و مؤسساتی که به نحوی از دولت ارتزاق می کنند را صریحاً و مصراً منع کرده و اخطار قانونی نیز به متخلفین و متمردین از این قانون و مصوبه داده و متذکر شده است که در صورت رؤیت و مبین شدن سقم و صحت تخلف به شدت با عاملان آن برخورد می کند، اما هنوز هستند مؤسساتی که با نادیده گیری قانون و برای سودجویی بیشتر و هزینه کردن کمتر با کارگران خارجی کنار آمده و از آن ها برای کار در مصادر و مشاغل مختلف استفاده می کنند.
اگرچه پدیده ی آسیب رسان استفاده از نیروی کار قاچاق که باعث ضربه و اختلال در نظام اقتصادی و کار کشور می شود در ایران تازگی نداشته و بیش از این به وفور شاهد بهره گیری غیر قانونی از چنین نیرویی در بخش خصوصی کشور بوده و همچنان نیز می باشیم، اما وقتی که خبر موثق استفاده از کارگران افاغنه که همگی غیر قانونی و بطور قاچاق در کشور حضور دارند توسط((شرکت متصدی گاز کشی در آب پخش )) شنیدیم آن هم جلو چشم ناظران شرکت گاز استان!!واکنشی به جزء بهت و تعجب نمی توانیم از خود بروز دهیم!

یکی از شهروندان آبپخش


ادامه مطلب
شنبه بیست و ششم شهریور ۱۳۹۰ <>

سخنگوی شورای اسلامی شهر آبپخش صبح امروز در بازدید از نخیلات شهر آبپخش گفت: آبپخش یکی از قطب‌‌های مهم کشاورزی استان است و با تولید بیش از 45 هزار تن خرمای سالانه قریب به نیمی از تولیدات خرمای شهرستان دشتستان را به خود اختصاص داده است.
محمد افتخاری اظهار داشت: مشکلات مربوط به قیمت و فروش خرما از مسائل و مشکلاتی است که نخلداران و کشاورزان منطقه هرساله در فصل برداشت محصولات با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و می‌طلبد مسئولین استان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی برای حل این مشکل به شکل ریشه‌ای اقدام کنند.
وی افزود:‌طبق آمار موجود بالغ بر 1 میلیون و 200 هزار اصله نخل در بخش آبپخش وجود دارد و درآمد حاصل از فروش محصولات خرما بخش مهمی از درآمد سالانه 4 هزار و 200 خانواری که از طریق کشاورزی امرار و معاش می‌‌کنند را تامین می‌کند.
افتخاری ادامه داد: بنابر اظهار نظرات نخلداران و کارشناسان کشاورزی تولید هر کیلوگرم خرما بالغ بر 400 تومان هزینه در بر دارد و این درحالی است که با آغاز فصل برداشت محصولات خرما دلالان با قیمتی کمتر از هزینه تولید این محصول به خرید آن اقدام می‌کنند.
عضو شورای اسلامی شهر آبپخش تصریح کرد: اگر خرید خرما با قیمت تضمینی 510 تومان هم‌اکنون اجرایی و عملیاتی شود ،‌ راه بر روی دلالان مسدود شده و زمینه فروش خرمای کشاورزان با قیمتی مناسب فراهم می‌آید.
محمد افتخاری اذعان داشت: در حال حاضر بسیاری از کشاورزان و نخلداران منطقه به دلیل نامشخص بودن زمان خرید تضمینی خرمای تولیدی و در اختیار نداشتن امکانات و فضای کافی جهت نگهداری خرما اقدام به فروش محصولات تولیدی خود می‌کنند.
این مسئول متذکر شد: از مسئولین ارشد استان انتظار داریم برای جلوگیری از متضرر شدن کشاورزان و باغداران منطقه چاره‌ای بیندیشند و با زمینه‌سازی و پیگیری جهت اجرای بند 134 قانون بودجه سال 90 زمینه را برای حضور معامله‌گران واقعی و بخش خصوصی فراهم آورند تا شاهد رونق بیش از پیش بازار خرما باشیم.
افتخاری عنوان داشت:‌ سالانه عده‌ زیادی در منطقه آبپخش و شهرستان دشتستان در زمینه خرما فعالیت دارند و در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری به جهاد اقتصادی مزین شده است بهبود وضعیت نخلداران و بازار خرما می‌تواند گام مهمی در تحقق این شعار اقتصادی و اهداف والای آن داشته باشد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر آبپخش به تعطیلی شرکت بسته‌بندی خرمای آبپخش اشاره کر و گفت:‌ در دوران فعالیت این شرکت شاهد فعالیت و اشتغال بالغ بر 180 نفر از منطقه آبپخش و مناطق همجوار در این

محمد افتخاری افزود: کشاورزی یکی از فعالیت‌های اقتصادی در کشورهای توسعه یافته است و توجه با این مساله باعث کاهش وابستگی اقتصاد به صنایع نقت و گاز و رونق اقتصادی کشور می‌شود.

افتخاری اذعان داشت: عدم توجه به کشاورزی در برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت می‌تواند رکود اقتصادی را به دنبال داشته باشد.

شرکت بوده‌ایم و فعال‌سازی مجدد آن علاوه بر ایجاد اشتغال می‌تواند زمینه بهبود بازار خرما را فراهم آورد.

"ندای آبپخش"


ادامه مطلب
پنجشنبه بیست و چهارم شهریور ۱۳۹۰ <>

 مسئول مرکز ترویج و تحقیقات کشاورزی بخش آبپخش صبح امروز در بازدید از نخیلات این منطقه گفت: بیشترین رقم تولید خرما در بخش آبپخش مربوط به نخیلات کب‌کاب است که در منطقه به وفور شاهد آن هستیم.
محمداسماعیل شفیعی اظهار داشت: بخش آبپخش با دارا بودن 1 میلیون و 200 هزار اصله نخل و 8 هزار هکتار سطح زیر کشت محصولات خرما یکی از مهم‌ترین قطب‌های اقتصادی استان در زمینه کشاورزی محسوب می‌شود.
وی افزود: این بخش به دلیل استعدادهای بالقوه و بالفعل و نیروهای فعال در عرصه کشاورزی توانسته است نقش بسزایی در کارآفرینی و اشتغال را به خود اختصاص دهد و سالانه بیش از 3 هزار نفر به طور فصلی در بخش نخیلات فعالیت می‌کنند.
شفیعی تصریح کرد: مجموعه جهاد کشاورزی بخش آبپخش توانسته است رسالت خود در بخش کشاورزی را به نحو مطلوب در راستای توسعه و ترویج سیاست‌های نوین و فناوری‌های جدید در بخش کشاورزی ایفا کند.
این مسئول خاطرنشان ساخت: در بخش آ»پخش جهاد کشاورزی توانسته است با توصیه‌های علمی و فنی کشاورزان منطقه ره متقاعد کند و فعالیت‌های کشاورزی خود را از مرحله سنتی به مرحله پیشرفته و مکانیزه سوق دهد.
محمد اسماعیل شفیعی ادامه داد: تمامی این تلاش‌ها برای بهبود زندگی کشاورزان ، افزایش بهره‌وری و بالا بردن راندمان تولید خرما در منطقه بوده و نقش مهمی در خودکفایی داشته است.
این کارشناس کشاورزی ابراز داشت: با دست‌یابی به رشد ، توسعه و شکوفایی همه‌جانبه در در تولید محصولات خرما در بخش آبپخش شاهد شکل‌گیری مسائل و مشکلاتی در سطح منطقه هستیم که نارضایتی کشاورزان و نخلداران را به دنبال داشته است.
شفیعی قیمت خرما را یکی از اساسی‌ترین دغدغه‌های کشاورزان دانست و یادآور شد: در حالی که قیمت خرید تضمینی خرما 510 تومان بابت هرکیلوگرم و قیمت خرید توافقی خرما 550 تا 600 تومان بابت هر کیلوگرم است ، شاهد آن هستیم که دلالان و واسطه‌گران با قیمتی قریب به 300 تومان اقدام به خرید محصولات تولیدی کشاورزان منطقه می‌کنند.
وی اصافه کرد:‌با توجه به هزینه بالای تولید محصول خرما در مراحل داشت تا برداشت با مبلغ خریداری محصول توسط دلالان حتی هزینه‌های جاری تولید محصول به کشاورزان بازگشت داده نمی‌شود و کشاورزان به دلیل در اختیار نداشتن امکانات و فضای کافی توانایی نگهداری خرما تا زمان خرید تضمینی این محصول را ندارند.
شفیعی تاکید کرد: مجموعه جهاد کشاورزی متولی تولید محصولات کشاورزی است و وظیفه بازاریابی و تنظیم بازار بر عهده مجموعه بازرگانی است که جهاد کشاورزی همکاری و تلاش مستمری در این زمینه با بازرگانی داشته است."ندای‌آبپخش"


ادامه مطلب
پنجشنبه بیست و چهارم شهریور ۱۳۹۰ <>
بخشدار آبپخش گفت: کلانتری آبپخش به فرماندهی انتظامی ارتقا یافت.
 احمد خرم‌روز در نشست مسئولان آبپخش اظهار داشت: تامین امنیت مردم از مهم‌ترین وظایف مسئولان است و تمام تلاش خود را در این راستا به کار بسته‌ایم.
بخشدار آبپخش از ارتقای کلانتری انتظامی بخش آبپخش به فرماندهی نیروی انتظامی بخش خبر داد و خاطرنشان کرد: در مراکز بخش‌ها شاهد استقرار فرماندهی نیروی انتظامی هستیم و در آبپخش با پیگیری‌های صورت‌ گرفته پس از 20 ماه از استقرار بخشداری آبپخش شاهد ارتقاء کلانتری آبپخش به فرماندهی نیروی انتظامی هستیم.
وی افزود: امیدواریم با ارتقاء کلانتری آبپخش به فرماندهی نیروی انتظامی بخش شاهد استقرار تجهیزات و امکانات اداری و نیروی انسانی برای برقراری هرچه بیشتر نظم و امنیت در بخش آبپخش باشیم.
خرم‌روز تاکید کرد: در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید نقش بی‌بدیل نیروی انتظامی در امر تعلیم و تربیت بر هیچ‌کس پوشیده نیست و امیدواریم همانند سال‌های گذشته این نهاد امنیتی در ارتقاء امنیت اجتماعی و ترافیکی سطح شهر و مسیرهای منتهی به مدارس کوشا باشد.
این مسئول بیان داشت‌: همزمان با آغاز فصل برداشت محصولات خرمای کشاورزان منطقه، پرسنل کوشای نیروی انتظامی با استفاده از تمامی امکانات و تجهیزات تلاش خود را برای حفظ امنیت نخیلات و جلوگیری از سرقت ثمره تلاش یک‌ساله نخلداران به کار می‌گیرد و امیدواریم شاهد هیچ‌ ناامنی در نخیلات منطقه نباشیم.
رئیس شورای اسلامی شهر آبپخش نیز در این نشست گفت: ارتقاء و پیشرفت اداری شهر و بخش آبپخش از اهداف و سیاست‌های اصلی شورای اسلامی شهر آبپخش است و در این راستا به طور مکرر برای استقرار ادارات و نمایندگی‌های آنها به منظور تسریع در امور اداری شهروندان پیگیری می‌کنیم.
مصطفی رضائی به تصویب راه‌اندازی دادگاه عمومی بخش آبپخش اشاره کرد و افزود: مقدمات استقرار دادگاه در بخش آبپخش به طور کامل انجام شده است و با تعیین قاضی توسط دادگستری استان در آینده‌ای نزدیک شاهد استقرار این اداره در آبپخش خواهیم بود.
وی ادامه داد: شورای اسلامی شهر آبپخش خود را خدمتگذار مردم می‌داند و در این راستا از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهد کرد و با تمام توان برای احقاق حقوق شهروندان تلاش خواهد کرد.
رضائی تصریح کرد: در نیمه نخست سال 90 شاهد استقرار نمایندگی ثبت احوال و استقلال نمایندگی آموزش و پرورش آبپخش بوده‌ایم که از آن می‌توان گام مهمی در راستای ارتقاء بخش آبپخش یاد کرد.
وی گفت: توسعه و رشد منطقه در گرو همکاری و تعامل همه مسئولان است و همه باید با وحدت و یکدلی برای پیشرفت استان و شهرستان تلاش کنیم.

ادامه مطلب
پنجشنبه بیست و چهارم شهریور ۱۳۹۰ <>
با حضور معاون سياسي استانداري بوشهر،مديركل سياسي ،مدير كل امور اجتماعي استانداري بوشهر ،مدير كل آموزش وپرورش استان بوشهر وفرماندار ومديران شهرستان دشتستان وهمچنين ائمه جمعه آبپخش وسعدآباد وجمعي از مردم آبپخش واصحاب رسانه در شوراي اداري شهرستان دشتستان كه در مدرسه امام جعفر صادق برگزارشد احمد خرم روز به عنوان بخشدار آبپخش معرفي واز زحمات كوروش رستمي تقدير شد ،در اين مراسم خسروي فرماندار دشتستان،حجت الاسلام رضايي امام جمعه ي آبپخش وشنبدي معاون سياسي استانداري بوشهر سخناني ايراد كردند ،كوروش رستمي بخشدار سابق آبپخش نيز در سخناني با تقدير از استاندار وديگر مديران استان وشهرستان اين نكته را ياد آور شد كه وي صرفا بدليل مشكلات شخصي استعفا داده است ودر اين خصوص از مسئولين استان وشهرستان بدليل همكاري تشكر نمود .گفتني است رستمي اولين بخشدار آبپخش از بود تاسيس اين بخش مي باشد كه مردم از تلاشهاي وي عموما ابراز رضايت مي نمايند .


ادامه مطلب
سه شنبه هشتم شهریور ۱۳۹۰ <>

رئیس شرکت مخابرات شهرستان دشتستان صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ندای آبپخش گفت: با نصب یک آنتن bts به زودی مشکل آنتن‌دهی تلفن همراه آبپخش مرتفع می‌گردد.
مسعود نظری اظهار داشت: شهروندان آبپخشی از آنتن‌دهی سیم‌کارت‌های همراه اول در برخی نقاط شهر گلایه دارند که شرکت مخابرات شهرستان برای رفع این مشکل اقدام به نصب آنتن bts در آبپخش خواهد کرد.
وی ادامه داد: فندانسیون این آنتن که در محلی بین شمال و مرکز شهر نصب خواهد شد طراحی شده و در آینده‌ای نزدیک شاهد نصب تجهیزات این دستگاه خواهیم بود.
نظری با بیان اینکه این آنتن توانایی پوشش 25 کیلومتری را دارد ، عنوان داشت: با نصب این آنتن دیگر هیچ نقطه کور آنتن‌إهی تلفن همراهی در آبپخش نخواهیم داشت.
این مسئول بیان داشت: هم‌اکنون آنتن gsm در روستای چهاربرج نصب شده و شهروندان آبپخشی به راحتی میتوانند از خدمات این آنتن استفاده کنند.
رییس شرکت مخابرات شهرستان دشتستان با بیان اینکه سیم‌کارت‌های gsm خدمات فراوان و متنوعی ارائه می‌دهند ، ابراز داشت: در آینده‌ نزدیک خدمات اینترنت این سیم‌کارت‌ها فعال خواهد شد و مشترکین جهت انجام امور اینترنتی میتوانند از آن بهره‌برند.
مسعود نظری در رابطه با وضعیت‌ آنتن‌دهی سیم‌کارت‌های gsm خاطرنشان ساخت: آنتن‌دهی این سیم‌کارت‌ها پوشش 6 کیلومتری دارد و شهر آبپخش تحت پوشش این آنتن قرار دارد.
وی ادامه داد: تعرفه سیم‌کارت‌های gsm مانند تلفن‌های خانگی‌ است در حالی که کارایی آن به مراتب بیشتر است.
نظری ادعان داشت: در بخش آبپخش استقبال از سیم‌کارت‌های gsm رضایت‌بخش نبوده و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک شاهد بهبود این وضعیت باشیم.
این مسئول با بیان اینکه خدمات این سیم‌کارت‌ها در سطح شهرستان نسبتا فراگیر است ،‌ گفت: متقاضیان جهت دریافت این سیم‌کارت‌ها با مراجعه به دفاتر خدمات ارتباطی نسبت به ثبت‌نام و دریافت آن اقدام کنند.
مسعود نظری اذعان داشت: سیم‌کارت‌های gsm مانند سیم‌کارت‌های اعتباری هستند و تهیه کارت‌شارژ آن از طریق کلیه دفاتر خدمات ارتباطی امکان‌پذیر است.
وی تصریح کرد: در راستای تحقق اهداف دولت الکترونیک با برنامه‌ریزی‌های شرکت مخابرات مشترکین با مراجعه به شرکت مخابرات و دریافت رمز عبور میتوانند از طریق اینترنت جهت دریافت ریز مکالمات تلفن ثابت خود اقدام کنند.


ادامه مطلب
دوشنبه بیست و چهارم مرداد ۱۳۹۰ <>
ورزش شنا یکی از ورزش های مفرح و مورد تاکید دین اسلام و پیامبر گرامی اسلام است که باید هر مسلمانی به آن اهتمام ورزد. در فصل تابستان و در گرمای طاقت فرسای استان یکی از راههای فرار از گرما و تفریح مردم این خطه شنا کردن است.
مردم نیز برای شنا کردن به جای مناسب نیاز دارند و باید بستر مناسب برای تفریح جوانان که همان شنا کردن در تابستان است فراهم گردد تا جوانان آبپخشی بجای پناه بردن به آبهای ناسالم و خطرناک به محل های مناسب برای شنا کردن بروند و شنا کنند.
شهر آبپخش دومین شهر بزرگ شهرستان دشتستان است که از نبود استخر شنا رنج می برد و جوانان این شهر مجبورند به آبهای ناسالم و محل های خطرناک برای شناه کردن بروند که طبق شنیده ها در سالهای گذشته چندین نفر بهخاطر شنا در این محلهای خطرناک جان باخته اند.
پس مسئولان شهرستان باید فکری به حال این قضیه کنند و برای شهر آبپخش طراحی و ساخت یک استخر را در دستور کار قرار دهند تا جوانان آبپخشی بجای شنا کردن در آبهای ناسالم و محل های خطرناک در محلی مناسب با آبی بهداشتی که همان استخر می باشد به شنا بپردازند و از این ورزش مفرح و شادی آفرین بهره مند شوند. /ندای‌آبپخش/

ادامه مطلب
دوشنبه بیست و چهارم مرداد ۱۳۹۰ <>

پایگاه خبری ندای آبپخش با مدیریت و خبرنگاری مسعود باقری و همکاری جمعی از اعضای کانون مسجد صاحب‌الزمان (جواد راهپیما ، هادی بنافی ، سید حمید موسوی ) پس از کسب مقام اول جشنواره وبلاگ‌نویسی و نشریات تجربی در استان بوشهر ، اینبار مفتخر است اعلام کند با کسب افتخاری دیگر برای عرصه فرهنگ و هنر آبپخش موفق به کسب مقام اول کشوری در مسابقات وبلاگ‌نویسی و نشریات تجربی شده‌است.
این موفقیت را به همه اعضای این وبلاگ تبریک می‌گوئیم.


ادامه مطلب
جمعه هفتم مرداد ۱۳۹۰ <>
abpakhsh.comبرخی از سایت های استانی روز گذشته خبری با موضوع تیراندازی به کلانتری آبپخش منتشر کرده بودند که این خبر از سوی بخشدار آب‌پخش تکذیب شد.
کوروش رستمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار نخلستان در آبپخش با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر تیراندازی به کلانتری آبپخش اظهار داشت: هیچ حمله‌ای به کلانتری آبپخش نشده و حمله و تیراندازی به پاسگاه کلانتری آبپخش کذب است.
وی در تشریح جزئیات حادثه غروب سه‌شنبه آبپخش اذعان داشت: به دنبال اعلام تلفنی تعدادی از خانواده‌ها به کلانتری آبپخش مبنی بر وجود افرادی مشکوک در شهر و ایجاد مزاحمت برای تعدادی از خانواده‌ها، تعدادی از نیروهای کلانتری به نقاط مختلف اعزام شدند و به تعقیب مزاحمان مسلح پرداختند و در کمتر از یک ساعت، افراد مزاحم که مسلح بوده و روی صورت خود را پوشانده بودند مجبور به فرار شدند.
بخشدار آبپخش خاطرنشان کرد: افراد مسلح در مسیر فرار از دست ماموران، روبروی کلانتری آبپخش و در حالی که با سرعت در حال فرار بودند اقدام به تیراندازی هوایی کردند و به سرعت متواری شدند.
رستمی بیان داشت: در این تیراندازی هیچ آسیبی به کسی وارد نشده و فقط چند تیر هوایی شلیک شده است.
بخشدار آبپخش با بیان اینکه یکی از افراد مسلح شناسایی شده‌ گفت: این فرد هم‌اکنون تحت تعقیب ماموران است و به زودی دستگیر میشود و سایر افراد این گروه نیز دستگیر میشوند.
وی اضافه کرد: تمام توان و ظرفیت خود را برای تامین امنیت منطقه آبپخش به کار گرفته‌ایم و نیروی انتظامی و پایگاه مقاومت بسیج همواره در تامین امنیت هر و روستاهای اطراف همکاری خوبی داشته‌اند.
بخشدار آبپخش افزود: ستاد حفاظت اجتماعی و شورای اسلامی شهر نیز تعامل و همکاری خوبی دارند و رضایت خاطر مردم و خانواده‌ها مهم‌ترین اولویت ما در تامین امنیت است.
رستمی با ابراز گلایه از شایعه‌پراکنی برخی رسانه‌ها عنوان داشت: از رسانه‌ها انتظار میرود قبل از اطمینان پیدا کردن از مطلب اقدام به انتشار آن نکنند تا مردم دچار اضطراب نشوند.


ادامه مطلب
چهارشنبه پنجم مرداد ۱۳۹۰ <>
تمامی حقوق این پایگاه خبری محفوظ است | طراحی : يوني كلوب  
قالب وبلاگ
وبلاگicon

http://www.up.persianv.com/images/g4p4y11s31rf6f4hnsv9.png